You are currently viewing Autokar jako najbezpieczniejszy środek transportu w czasach covid-19. Bezpieczeństwo na pokładach autokarów Sindbad.

Jak wygląda podróż autokarem w czasie trwania pandemii? Jak czyści się powietrze, którym oddychasz podczas podróży? Przeczytaj tych kilka szczegółów i dowiedz się jak dbamy o bezpieczeństwo podczas podróży autokarami Sindbad.

Od ponad pół roku pracujemy w warunkach zagrożenia koronawirusem, zarówno przed wstrzymaniem linii w marcu, bezpośrednio potem w maju i czerwcu w warunkach ograniczeń 50% zajętości miejsc oraz obecnie. Oczywiście stosujemy wszystkie wymagane przepisami zabezpieczenia antywirusowe. W tym czasie nie mieliśmy żadnego, potwierdzonego przypadku by ktoś z pracowników lub pasażerów został zarażony na pokładach naszych autokarów. Co więcej, bezpieczeństwo naszych pracowników i pasażerów nigdy nie było zagrożone. Poniżej główne powody tak bezpiecznej sytuacji.

Zaprezentowane niżej odnośniki potwierdzają, że według najnowszych rozwiązań, autokary turystyczne, z urządzeniami wentylacyjno-klimatyzacyjnymi zabudowanymi na dachu autokaru, są najbezpieczniejszym środkiem transportu w warunkach zagrożenia koronawirusowego. Załączone materiały dotyczą marek Setra i Mercedes. Oto ich najważniejsze tezy:

  1. Pełna wymiana powietrza w autokarze następuje średnio co 2 minuty.
  2. Wymiana powietrza ma charakter ciągły.
  3. W żadnym kraju Europy nie stwierdzono faktu przeniesienia wirusa Covid-19 w autokarze turystycznym z tym wyposażeniem.

Wszystkie autokary SINDBAD są wyposażone w owe urządzenia, systemy i filtry.

Artykuły o filtrach cząstek stałych z antywirusową funkcją i o wymianie powietrza:
https://www.evobus.com/pl-pl/layer/peoples-hist…
https://mercedes-benz-bus.com/pl_PL/brand/omnib…

Film o wymianie powietrza:
https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=9…

Artykuł ogólny o środkach antywirusowych w autobusach:
https://mercedes-benz-bus.com/pl_PL/brand/omnib…

Trochę o klimatyzacji i świeżym powietrzu:
https://www.evobus.com/pl-pl/layer/peoples-hist…


Na stronie Setry – wiodącej marki w naszym taborze, również pojawia się artykuł, podejmujący powyższe zagadnienia:
https://www.setra-bus.com/pl-pl/marka/aktualnos…

Zobacz schemat wymiany powietrza w autokarze

BEZPIECZNY PROCES REZERWACJI I ZAKUPU BILETU Z PŁATNOŚCIĄ ONLINE (kartą lub przelewem)

Wierzymy, że powyższe informacje pomogą pasażerom w podjęciu decyzji dot. wyboru środku transportu. Autokar, ze względu na zastosowane rozwiązania, pozostaje najbezpieczniejszym środkiem transportu, plasując się na szczycie listy, pozostawiając w tyle samochody osobowe, w których nie występuje wymiana powietrza, ze względu na fakt, że są wyposażone jedynie w nawiewy, które nie filtrują powietrza, tylko je mieszają.