You are currently viewing Jak kupić tani bilet autokarowy Sindbad? Czy karta stałego klienta daje jakieś zniżki?

Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika na temat cen biletów Sindbad i sposobów na tani bilet.

Od początku lipca br. na liniach Sindbad zmienione zostały zasady dotyczące ustalania cen za przejazdy na konkretnej trasie. Zależą one kilku czynników, z których najważniejsze to:

DZIEŃ TYGODNIA

POZIOM OBŁOŻENIA AUTOKARU

Najłatwiej zauważyć różnicę pomiędzy poszczególnymi dniami tygodnia. Poniżej znajduje się obrazy z systemu rezerwacji ukazujące różnice w cenie przejazdu na trasie Warszawa – Stuttgart w poszczególnych dniach tygodnia

Wyjazd do Stuttgartu w jedną stronę w PONIEDZIAŁEK – cena 210zł


Wyjazd do Stuttgartu w jedną stronę we WTOREK – cena 210zł


Wyjazd do Stuttgartu w jedną stronę we ŚRODĘ – cena 210zł


Wyjazd do Stuttgartu w jedną stronę we CZWARTEK – cena 180zł


Wyjazd do Stuttgartu w jedną stronę w PIĄTEK – cena 240zł


Wyjazd do Stuttgartu w jedną stronę w SOBOTĘ – cena 250zł


Wyjazd do Stuttgartu w jedną stronę w NIEDZIELĘ – cena 230zł


Jak łatwo zauważyć różnica w cenie na tej (i bardzo wielu innych) trasach może sięgać nawet 70 złotych.

Sprawdzaj zatem czy przypadkiem dzień wcześniej lub dzień później niż planujesz jechać nie ma tańszej możliwości.

Taka sama zależność jest na trasach DO Polski

W tym przypadku już nie wklejamy zdjęć z systemu rezerwacyjnego. Wystarczy zapamiętać, że NAJTAŃSZYM DNIEM TYGODNIA NA TRASACH DO POLSKI JEST

PONIEDZIAŁEK

Ta zasada świetnie się sprawdza na trasach do Niemiec, Włoch, Holandii, Francji, Szwajcarii. Inaczej jest na trasie do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Skandynawii – wynika z faktu, że autokary jeżdżą tam tylko 1 – 2 razy w tygodniu.

A jaka jest różnica w cenie w przypadku dużego obłożenia autokaru?

Ceny w tym przyapdku są kształtowane dynamicznie. To znaczy, że im mniej czasu do wyjazdu, tym większa szansa na to, że dostępnych będzie mało miejsc. A to znowuż powoduje, że cena będzie wyższa niż np. w ten sam dzień tygodnia za tydzień.

Nie czekaj z zakupem biletu do ostatniej chwili. Im wcześniej go wykupisz, tym niższą cenę zapłacisz.


A co z kartą stałego klienta?

Program kart stałego klienta został w liniach Sindbad zawieszony. Nie znaczy to, że wszystkie karty zostały skasowane, ale na razie nie są wydawane żadne nowe karty, a te, które zostały wydane nie oferują już zniżek.

Co mi po karcie?

Jeszcze jej nie wyrzucaj. Możliwe, że program znów zostanie reaktywowany, ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać. Nowa rzeczywistość, jaka nastała po wznowieniu przejazdów po przerwie spowodowanej epidemicznymi ograniczeniami, spowodowała konieczność wprowadzania nowych regulacji i rozwiązań, które dotknęły min. posiadaczy kart stałego klienta.

Pewną rekompensatą może być opisane powyżej zróżnicowanie cen przejazdów w poszczególne dni tygodnia. Jeśli Twoje daty podróży mogą być elastyczne, prawdopodobnie możesz zaoszczędzić więcej niż dawała karta stałego klienta.

Nadal przysługuje 10kg bezpłatnego, dodatkowego limitu bagażu. Zatem podając numer karty przy rezerwacji, Twój limit bagażu wzrasta z 30kg to 40kg. Mowa tu o bagażu głównym. Bagaż podręczny pozostaje bez zmian – 5kg.


Sprawdzaj sam ceny biletów i rezerwuj online

I pamiętaj – kupując online oszczędzasz jeszcze coś ważnego – SWÓJ CZAS!