You are currently viewing Elektroniczna rejestracja przed wyjazdem do Niemiec.

Jeśli wybierasz się do Niemiec (bez względu czy samochodem, czy autokarem z biletem Sindbad), to koniecznie przeczytaj poniższą informację dotyczącą elektronicznej rejestracji.

W związku z wprowadzeniem przez władze Niemiec nowych wytycznych, od 9 listopada 2020 każdy pasażer zobowiązany jest do wypełnienia cyfrowej deklaracji wjazdu przed przekroczeniem granicy, znajdującej się pod tym linkiem www.einreiseanmeldung.de. Po wypełnieniu wymaganych pól, deklaracja zostanie zapisana i wysłana w formacie PDF na podany przez pasażera adres mailowy. Zgromadzone informacje dotyczące pasażera i jego podróży oraz dane kontaktowe zostaną przekazane do urzędu ds. zdrowia publicznego właściwego dla miejsca pobytu, który może skontaktować się z każdą osobą, która deklaruje przyjazd do Niemiec.

Ponadto, wprowadzono nowe zasady dotyczące kwarantanny w Niemczech. Główne zmiany to:
• skrócenie kwarantanny z 14 dni do 10 dni;
• jednolite grupy osób wyłączone z obowiązku kwarantanny (np. osoby wjeżdżające do Niemiec lub do Polski do 24 godz. w ramach ruchu przygranicznego, osoby wjeżdżające w pilnych celach służbowych, pracownicy transgraniczni lub studenci/uczniowie podróżujący co tydzień, więcej na: gov.pl – informacje dot. Covid-19 w Niemczech);
• test wykonany 5 dni po wjeździe będzie podstawą do zwolnienia z kwarantanny.

Prawnie wiążące są odpowiednie przepisy poszczególnych landów i ciągle możliwe są różnice w przepisach dot. kwarantanny (szczególnie w grupach wyjątków). Dlatego przypominamy, że każdy pasażer zobowiązany jest do zapoznania się przed podróżą z aktualnymi wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi, obowiązującymi w danym kraju. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości każdy pasażer powinien skontaktować się z właściwym urzędem ds. zdrowia.

Sindbad utrzymuje codzienne połączenia z większością miast w Niemczech. Na trasach przez Polskę obowiązuje limit wypełnienia autokaru do maksymalnie 50% (o czym piszemy również tutaj: Ważne informacje dotyczące maksymalnego obłożenia autokarów i jego wpływu na ceny biletów Sindbad.

Aktualną dostępność miejsc i ceny biletów znajdziesz w naszym systemie rezerwacyjnym.